Lektor Václav Hrabák

Homeopatii praktikuji od roku 2004, ale ve skutečnosti jsem k homeopatii směřoval mnohem dřív. Vždy mě přitahovala snaha porozumět lidskému vnímání, cítění, mnoho let jsem se zabýval studiem psychologie, avšak intuitivně mi v ní něco scházelo. Současně jsem se však zabýval i různým přírodním léčitelstvím, bylinkami a v neposlední řadě i studiem východních či egyptských filosofických systémů, nebo i západního šamanismu. Studium homeopatie mi poté přineslo úžasné skloubení všeho toho, čím jsem se do té toby zabýval, dokonce včetně hudby a kinematografie.

    Své homeopatické znalosti jsem čerpal hlavně od zahraničních homeopatů, mou největší inspirací homeopatického poznání je Will Taylor, ale i řada dalších, ze kterých bych jmenoval především Chaima Rozenthala, Mishu Norlanda, Davida Littla, Paula Herscua, Luca Scheppera, Iana Watsona, Kima Eliu, Massima Mangialavoriho, Jonatana Shora, Jeremiho Shera a Jana Scholtena. A samozřejmě Samuela Hahnemanna.

    Homeopatie je pro mě osobně cestou poznávání života, hloubek lidské duše, nahlédnutí do lidského utrpení a současně možnost od těchto utrpení pomoci. Studium homeopatie mění pohled na svět. Rozšiřuje obzory a přináší pokoru. O toto poznání se chci podělit se svými studenty.


studia

Když jsem začal objevovat homeopatii, po přečtení všech možných knih jsem začal studovat Homeopatickou akademii a současně školu České lékařské homeopatické společnosti. Avšak postupně jsem se začal více inspirovat zahraničními homeopatickými školami. Studoval jsem internetové kurzy NESH Paula Herscua a Simillimum Davida Littla. Nejdůležitější však pro mé další směřování byla Postgraduální škola s Willem Taylorem, která probíhala pod Českou lékařskou homeopatickou společností. Will Taylor je pro mě učitel nejen velkého vhledu do homeopatie, ale i hlubokého empatického vnímání pacientů.


lektorská a další činnost

  • od 2006 homeopatický portál homeopatie.ivories.cz
  • publikace odborných článků v časopise Homeopatické listy
  • odborné i populární texty v Homeopatickém institutu – www.homeoinstitut.com
  • od 2009 semináře praxe s homeopatickým programem Radar – www.simillimum.cz
  • od 2012 hlavní lektor ve škole Universum Homeopathicum
  • 2014 přednášel na letní škole Uroboros
  • 2015 přednášel na letní škole České homeopatické komory
  • 2016 přednáška v rámci mezinárodního diskusního fóra Meltingpot - Colors of Ostrava
  • od 2015 působí jako předseda Společnosti pacientů s následky po očkování

další podrobnosti a texty naleznete na:
www.homeoinstitut.com a
www.vaclavhrabak.czDalší lektoři

Ve škole přednáší na samostatných tématických seminářích další lektoři. V roce 2015 jsme společně s Brněnskou školou Uroboros pořádali letní školu s americkým homeopatem Willem Taylorem, M.D., na kterou navazoval homeopatický výlet do Jeseníků. S Ivou Valentovou jsme se na mohli zůčastnit samostatných víkendových seminářů na téma "Homeopatie, umírání a smrt" a "Homeopatie, těhotenství a porod". S MVDr. Michalem Jiřičkou proběhl seminář "Homeopatie pro veterinární praxi".